Cześć 🙂

Witam Cię w pierwszym wpisie na moim blogu. Dzisiaj chciałbym poruszyć dosyć fundamentalne kwestie czyli ideę i misję projektu Kot Biznesik.
W tym krótkim artykule odpowiem na trzy podstawowe pytania:
czym nie jest Kot Biznesik, czym jest oraz do czego zmierza i czego będzie się można spodziewać w przyszłości.

1. Czym nie jest Kot Biznesik:

Kot Biznesik z pewnością nie jest kolejnym blogiem parentingowym. O dzieciach wiem tyle, że je mam i kocham nad życie. Zostałem ojcem w wieku 20 lat i z pewnością bardzo wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Nigdy nie zamierzałem nikomu doradzać jak wychowywać swoje dzieci bo nikt nie wie tego lepiej niż TY.
Jedyne co mógłbym podpowiedzieć z własnego doświadczenia, to jak zainteresować je tematem biznesu, przedsiębiorczości czy finansów… i przy tym na pewno zostanę 🙂

Skoro już nawiązałem do tego tematu chciałbym też podkreślić, że Kot Biznesik nie ma na celu być typowym portalem o edukacji finansowej dzieci. Pisząc typowym, mam na myśli takim w którym możesz znaleźć wyłącznie artykuły dotyczące dziecięcych finansów. Pójdę o krok dalej i zastanowię się jak zainteresować dzieci tym tematem, zamiast przekonywać rodziców, że warto to robić.

2. Czym jest Kot Biznesik:

Kot Biznesik to już nie tylko książka – z Twoją pomocą chciałbym stworzyć Centrum Familijnej Edukacji Finansowej.
Czyli miejsce w którym znajdują się treści i materiały dla CAŁEJ RODZINY. Znajdziesz tutaj gotowe sposoby aby wspólnie spędzić czas, jednocześnie rozwijając przedsiębiorczość. Moją misją jest dostarczyć przede wszystkim narzędzia zamiast suchej i nudnej teorii. Sam osobiście jestem dużym dzieckiem… i wiem co jest nudne a co nie 🙂

Niezależnie od tego czy chcesz aby Twoje dziecko w przyszłości było biznesmenem czy lekarzem na etacie. Chciałbym aby Kot Biznesik był dla Twojego dziecka postacią która kojarzy się z wiarą we własne możliwości. Przedsiębiorczość to w dużej mierze kreatywność i indywidualizm – obie z tych cech nie są zbytnio pielęgnowane przez publiczną edukację i ludzie sukcesu muszą doskonalić je sami. Zapewniając swoim dzieciom mądrą rozrywkę dbasz o ich rozwój.

Ale dosyć makaronu i mądrze brzmiących tekstów, przejdźmy do konkretów….

3. Do czego zmierza projekt i czego można się spodziewać:

Biznes to przede wszystkim ludzie i ich potrzeby. W tym przypadku nie będzie inaczej. Wierzę, że uda nam się stworzyć otwartą i aktywną społeczność w której będziemy mogli się dzielić problemami oraz sposobami ich rozwiązywania. Będzie to społeczność której zależy na lepszym życiu swoich dzieci i kolejnych pokoleń. Dotychczasowa strona kotbiznesik.pl była zwykłą stroną lądowania dla mojej książki Kot Biznesik – jak pewien zwykły kot został biznesmenem.
Nowa wersja strony jest wzbogacona o trzy elementy:

Blog – który właśnie czytasz. Będę dla Was publikował artykuły i treści związane z edukacją finansowa, przedsiębiorczością i rozwojem osobistym dzieci.

Newsletter – dzięki któremu będę na bieżąco informował Cię nie tylko o nowych artykułach. Zaoszczędzę Twój czas i przeszukam cały internet w poszukiwaniu najlepszych blogów, podcastów czy kanałów YouTube dotyczących edukacji finansowej i dostarczę Ci tylko wartościowe i wybrane treści prosto na Twoją skrzynkę mailową.

Sklep – Po premierze mojej książki, dostałem wiele wiadomości, że na rynku powinno być więcej książek w tej tematyce. Sam osobiście znam kilka podobnych tytułów i już mogę potwierdzić, że specjalnie dla Was będą one dostępne w SKLEPIE Kota Biznesika. W miarę upływu czasu będę tą ofertę poszerzał o ebooki, materiały pdf i nowe tytuły książkowe – szczególnie te z serii „AKADEMIA MŁODYCH MILIONERÓW”

Na chwilę obecną to tyle w temacie nowości. Jeśli uważasz, że to co robię jest wartościowe i ktoś z Twoich znajomych mógłby na tym skorzystać proszę udostępnij ten film i polub stronę Kota Biznesika na facebooku. Już wkrótce będę miał dla Was darmowy ebook z dziesięcioma rymowanymi wierszykami dotyczącymi zagadnień finansowych takich jak Wyścig Szczurów, Wolność Finansowa, Budżet domowy, aktywa i pasywa czy podatki…

Pozdrawiam serdecznie
Arek