Witaj!

W tym wpisie chciałbym przybliżyć sylwetki osób, które swoim dobrym słowem i opinią przyczyniły się do powstania książki „Kot Biznesik – jak pewien zwykły kot został biznesmenem”
Każda z tych osób jest absolutnym ekspertem w swojej dziedzinie. Jestem dumny z faktu że takie nazwiska pojawiły się na tylnej okładce książki i traktuje to jako ogromny sukces. Poznaj historę tych pięciu ważnych osób a zrozumiesz o czym piszę 🙂

A więc do dzieła – o recenzentach zdaniem Google i moim skromnym zdaniem.

1. Gabriela Gargaś

Rodzic, ekonomistka, pisarka, autorka obyczajowych bestsellerów

Według Google:

Okrzyknięta czarodziejką kobiecych emocji.

Autorka książek obyczajowych. Realistyczne i nietuzinkowe fabuły stały się kluczem do jej sukcesu. Pisze o kobietach i dla kobiet. Kobietach szczęśliwych i tych, które boją się zaryzykować. Jej książki zyskują miano bestsellerów, a książki : „Wieczór taki jak ten”, „Lato utkane z marzeń” i „Magia grudniowej nocy” przekroczyły nakład kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Przez kilka tygodni znajdowały się w pierwszej dziesiątce „top” najlepiej sprzedających się książek na stronie empik.com

Z wykształcenia jest ekonomistką o specjalności bankowej. Z zamiłowania – bibliofilka. Jest również niepoprawną optymistką, Mamą, żoną, przyjaciółką, kobietą z krwi i kości. Lubi pierogi i czarną kawę, bardziej wschody od zachodów słońca, piwonie i bez.

Pisze codziennie, a jej budzik dzwoni o czwartej rano. Najlepiej pracuje jej się o świcie, kiedy : „cały dom śpi”. Pisanie historii, które wzruszają i bawią, to jest to co kocha.

Według mnie:

Gabrysia prywatnie jest moją sąsiadką a jej energii i entuzjazmu wystarczyłoby żeby ogrzać wszystkie domy w szeregu. Pisze książki, pracuje, jest żoną i matką – wszystko w tym samym czasie. Jej powieści inspirują i niejednokrotnie poruszają emocje które są w stanie wycisnąć łzy z najtwardszej sztuki 🙂

Zachęcam do śledzenia Gabrysi:

www.gabrielagargas.pl

https://www.facebook.com/gargasgabriela

2. Angelika Maria Talaga

Rodzic, specjalistka ds. rozwoju intelektualnego dzieci.

Według Google:

Angelika jest założycielką firmy Godmother zajmującej się rozwojem intelektualnym dzieci. Tworząc firmę jej celem było aby na całym świecie potencjał z jakim rodzą się dzieci, spotykał się z możliwościami jakie mogą zapewnić im dorośli.

Prowadzi liczne szkolenia zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych, obejmujące takie tematy jak: plastyka mózgu, przedsiębiorczość oraz alternatywne metody nauczania. Z pasją tworzy strategie edukacji i wychowania najmłodszych w oparciu o wiedzę z zakresu m.in. kognitywistyki, neurodydaktyki i neurologii.

Jej artykuły ukazywały się na portalach edukacyjnych takich jak Rewolucja w Edukacji, biuletynach politycznych czy Magazynie Kuratorium Oświaty. Prowadzi wykłady w Polsce i za granicą. Występowała m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ASBiRO, Urzędzie Miasta Łodzi oraz konferencji TEDx.

Od 2010 r. prowadzi autorskiego bloga dla rodziców i pedagogów, gdzie promuje niekonwencjonalne rozwiązania w dziedzinie rozwoju dzieci i edukacji.

W wolnym czasie lubi: dla ciała – uprawiać jogę, dla ducha – medytację, dla umysłu – czytać książki z gatunku science fiction i zdobywać nową wiedzę z zakresu austriackiej ekonomii. Nie wyobraża sobie świata bez… czosnku. Zakochana mężatka, która wzięła ślub w odległym amerykańskim Las Vegas!

Źródło: lifearchitect.pl/

Według mnie:

Angelika to prawdziwy ewenement i lider w swojej dziedzinie. Zaczynając swoją przygodę z edukacją finansową dzieci natrafiłem na jej bloga który okazał się istną kopalnią wiedzy.

Na początku 2019 roku brałem udział w jej szkoleniu “W 2019 Będę najlepszym rodzicem na świecie” na którym Angelika udowodniła jak niewiele trzeba aby zadbać o odpowiednie relacje na linii dziecko-rodzic. Pamiętam swoją ekscytację kiedy Angelika zgodziła się przejrzeć wersję roboczą mojej książki i jak cenny okazał się jej feedback. Pewnie wiele razy mieliście okazję zobaczyć Angelikę w programie Dzień Dobry TVN. Jeśli chcecie aby Wasze dziecko wzrastało w poczuciu własnej wartości i by świat nie miał dla niego granic – koniecznie zajrzyjcie na:

www.godmother.pl

wwww.facebook.com/godmotherpolska

 

3. Dawid Dowbusz

Rodzic, property investor w Wielkiej Brytanii

Według Google:

Z wykształcenia mgr inż. energetyki cieplnej i chłodnictwa. Do UK przyleciał mając zaledwie 300 funtów w kieszeni z planem aby tylko zarobić na wesele. W ciągu dwóch lat wygenerował wystarczająco oszczędności aby kupić 6 nieruchomości na wynajem. Obecnie – rentier, inwestor w nieruchomości, szkoleniowiec.

Założyciel ASBiRO Investors Sheffield – spotkań szerzących zdobywanie wiedzy nt inwestowania w nieruchomości wśród Polonii w UK. łaściciel DOWBUSZ Property Ltd.

Zainteresowania: wędkarstwo, dobra książka, czas z rodziną. Dawid w wieku 30 lat został rentierem. Dokonał tego poprzez swoje inwestycje w nieruchomości.

Według mnie:

Dawid to przykład, że dla chcącego – nic trudnego. Jak nikt inny rozwija się w zawrotny tempie i nie trzyma swojej wiedzy wyłącznie dla swoich korzyści.

Razem ze Szkocką ekipą wielokrotnie pojawiliśmy się na spotkaniach w Sheffield organizowanych przez Dawida. Na każdym z tych spotkań oprócz wiedzy otrzymanej od prelegentów można było spotkać wiele interesujących osób i nawiązać kontakty biznesowe poprzez networking.

Na scenie czuje się jak ryba w wodzie i widać to na każdym spotkaniu które prowadzi. Charyzma przywództwo i konsekwencja w działaniu to cechy które w nim szczególnie podziwiam.
Dawid jako jedna z pierwszych osób otrzymała wersję roboczą Kota Biznesika i jak sam stwierdził – to książka nie tylko dla dzieci ale również dorośli mogą się czegoś z niej nauczyć.

Jeśli interesujesz się tematem nieruchomości – zachęcam Cię na:

www.dowbuszproperty.com

https://www.facebook.com/dowbuszproperty/

4. Marta Baczewska-Golik

Rodzic, bizneswoman, inwestorka, podcaster.

 

Według Google:

Marta Baczewska-Golik, przedsiębiorca, właścicielka agencji nieruchomości, autorka podcastu Ruszamy Nieruchomości. Pośredniczyła w transakcjach o wartości blisko 80 mln zł dzięki czemu zdobyła ogromną wiedzę i doświadczenie na temat rynku nieruchomości oraz aspektów prawnych.

Z powodzeniem podnajmowała i zarządzała apartamentami w Sopocie o wartości 8 mln zł. Jest mistrzem w układaniu biznesu tak, aby móc pozwolić sobie na długie wakacje, podróże, oraz czas dla najbliższych. Zawsze dąży do sytuacji WIN-WIN.

Razem z Martą Smith prowadzi szkolenia “Dwie Marty” gdzie dzieli się wiedzą z inwestowania w nieruchomości w Polsce. Zawsze dąży do sytuacji, z których każdy wychodzi wygrany zarówno w pracy jak i w życiu.

Według mnie:

Marta Baczewska-Golik zachwyca z skromnością i profesjonalizmem. Jej podcast “Ruszamy nieruchomości” to istna kopalnia wiedzy, nie tylko w temacie inwestowania w nieruchomości.

Marta doskonale zadbała o dywersyfikację tematyki. Do tej pory ukazało się już 121 odcinków. Biznes, rozwój osobisty i motywacja, budowanie zespołu czy rynki międzynarodowe – te tematy nie mają przed nią tajemnic. Marta wszystko spina w jedną spójną całość tworząc mindset nastawiony na sukces.

Osobiście Marta jest w moim TOP polskich podcastów nieruchomościowo-biznesowych… jednym z pierwszych których miałem przyjemność słuchać.

Jeśli interesujesz się którymś z powyżej wymienionych tematów koniecznie zajrzyj na:

www.ruszamynieruchomosci.pl

www.kobiecastronainwestowania.pl

5. Jan M Fijor

Współożyciel Uczelni Asbiro, szkoły przedsiębiorców, blogger

Według Google:

W 1971 roku ukończył wydział matematyczno-fizyko-chemiczny, uzyskując magisterium z chemii kwantowej.  W czasie stanu wojennego pisywał do m.in. takich pism jak „Przegląd techniczny”, „Kierunki”, „Przegląd Sportowy”, „Polityka” . Pod koniec stanu wojennego wyjechał z Polski i przez siedemnaście lat przebywał na emigracji w USA i Meksyku.

Na emigracji sprzątał biura, był barmanem, sprzedawał okna, był pośrednikiem w nieruchomościach, agentem ubezpieczeniowym, właścicielem klubu bluesowego i niewielkiej serowarni, by na koniec zostać maklerem w dużej firmie finansowej Metlife Financial Services.

Pisał też do prasy polonijnej („Kurier chicagowski”) i krajowej („Najwyższy Czas!”), działał w radio i tv, przez osiem lat wydawał wraz z żoną miesięcznik „Kobieta”, jedyne polskojęzyczne, konserwatywne pismo dla kobiet. Z niego powstało później wydawnictwo „Kobieta” (debiut: Rush Limbaugh „Właściwy porządek rzeczy”) i wreszcie Fijorr Publishing.

Podróżnik, współzałożyciel ASBiRO (Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego) oraz Fundacji Instytut Carla Mengera której celem jest promocja edukacji domowej (homeschooling) i przedsiębiorczości.

Według mnie:

Janek Fijor to jedna z najciekawszych osób jaką miałem okazję spotkać w całym moim życiu. Poznaliśmy się podczas jednego ze spotkań ASBiRO w Sheffield. Podczas półtoragodzinnej prelekcji zdążyliśmy zobaczyć tylko trzy slajdy (z przygotowanych sześćdziesięciu o ile dobrze pamiętam) z racji na ogrom niesamowitych historii i anegdot z życia Janka z których można by nakręcić niejeden świetny film. Niektóre z tych historii możecie znaleźć w autobiograficznej książce “Jak zostałem milionerem”.

To właśnie na tym spotkaniu wymieniliśmy się kontaktami i gdyby nie ogrom pracy i zaangażowania ze strony Janka – fizyczna wersja książki Kot Biznesik prawdopodobnie nigdy nie ujrzałaby światła dziennego.

Janek jest zapalonym podróżnikiem i promotorem Austriackiej Szkoły Ekonomii.

Człowiek o niesamowitej wiedzy i manierze. Wśród nowoczesnego nurtu biznesowego warto znać i uczyć się od człowieka o solidnych przedsiębiorczych fundamentach.

Więcej na autorskim blogu Janka:

www.milionerstwo.pl